Ģirta Jakovļeva jubiles kinovakars, 15. septembrī k/t Splendid Palace

Ģirta Jakovļeva jubiles kinovakars, 15. septembrī k/t Splendid Palace

Kino sarīkojumā otrdien, 15.septembrī plkst 18:00 kinoteātra "Splendid palace", Mazajā zālē, kas veltīts aktiera Ģirta Jakovļeva 80 gadu jubilejai.

Ieeja brīva, reģistrējoties pa tālr. 26440470 vai e-pastā

Programmā:
Tikšanās ar Ģirtu Jakovļevu un kino kolēģiem.
Filmas „Dvēseles aizvējā”, (1990., 35mm, 92 min., rež. A.Rozenbergs, stud. ALKO) skate.
Lomās: Ģirts Jakovļevs, Valentīna Teļičkina,Vladimirs Meņšovs, Regīna Razuma, Gaļina (Agata) Makarova, Gunta Virkava un citi.

Izcilais Latvijas Nacionālā teātra un kino aktieris Ģirts Jakovļevs jūlijā atzīmēja savu 80 gadu jubileju. Viņa radošajā kontā ir neskaitāmas spožas lomas uz skatuves un filmās („Tava laime-1960, .... „Nāves ēnā”-1971, „Peterss”- 1972, „Pūt vējiņi!”-1973, „Uzbrukums slepenpolicijai” un „Dunduriņš” -1974, „Zobena ēnā” un „Ezera sonāte”- 1976, „Atcerēties vai aizmirst” un „Ilgais ceļš kāpās”- 1981,.... „Džim lai Rūdi Rallalla”- 2014, un citās). Daudzas no tām vasarā varējām skatīt Latvijas Televīzijā, bet ir arī tādas, kuras redzētas maz.

Tādēļ, atsākot filmu veidotāju jubileju pasākumu sēriju, piedāvājam skatītājiem filmu „Dvēseles aizvējā”, kura ir tapusi 1990.gadā . Tā ir pārmaiņu laika filma, kurai īsta ekrāna dzīve nesanāca. Bet arī filmai ir jubileja – tai 30 gadi!

Filma veidota pēc progresīvā krievu rakstnieka Vladimira Makaņina romāna motīviem, scenārija autors Valērijs Todorovskis, režisors Andris Rozenbergs, operators Miks Zvirbulis, māksliniece Ināra Antone, komponists Juris Karlsons. Filmā darbojas izcils aktieru ansamblis. Ģirta Jakovļeva tuvākie partneri filmā ir pazītamā Krievijas aktrise Valentīna Teļičkina, slavenais aktieris un režisors Vladimirs Meņšovs, mūsu brīnišķīgā Regīna Razuma un citi.

Sižets. Tas ir stāsts par mīlestību, kas veidota kā mīlas trīsstūris. Filmas varoņi ierauti dzīves virpulī, kaut neliela atelpa rodas šajā dvēseles aizvējā- mīlestībā. Tā viņus paceļ garīgi un maina uz labu. Tā kļūst par pakāpienu viņu turpmākajā dzīvē.

Filma krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Rīko: Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu un studiju ALKO.

Atbalsta Valsts Kultūtkapitāla fonds, Rīgas dome.

Uzziņām tālr.: 26440470