Ievas istaba - izstādes atklāšana Rīgas Kino muzejā

Ievas istaba - izstādes atklāšana Rīgas Kino muzejā

No 1. marta Rīgas Kino muzejā skatāma izstāde "Ievas istaba" par filmu mākslinieci, sabiedrisko darbinieci Ievu Romanovu, kura šogad saņēma "Lielo Kristapu" par mūža ieguldījumu.

Ekspozīcija "Ievas istaba" ir improvizēts ieskats Ievas Romanovas dzīves galvenajos lokos. Liecības par Romanovas darbu pie filmu mākslinieciskās telpas izveides – īpaši par filmu "Dzīvīte" (1989); liecības par darbu kā muzeju māksliniecei – īpaši par Latvijas kino vēsturei veltītajām Rīgas Kino muzeja izstādēm; liecības par priekšsēdētājas darbu Latvijas Kinematogrāfistu savienībā un šajā amatā tapušajiem "kopotajiem birokrātiskajiem rakstiem" un Latvijas kino (at)balstošajām aktivitātēm.

Ieva Romanova ir filmu māksliniece, muzeju ekspozīciju un izstāžu dizainere, ilggadīga Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja, trīs bērnu mamma un vecmāmiņa sešiem mazbērniem. 2024. gadā saņēmusi Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" par mūža ieguldījumu kinomākslā.

"Ja tu esi filmā, tad tu esi filmā, un mājās tevis nav," tā Ieva Romanova saka kādā intervijā. Tomēr arī tad, ja radošai personībai izdodas mājās iegriezties vien uz brīdi vai nakts melnumā, mājas kļūst par vietu, kurā uzkrājas liecības par to, kas notiek ārpusē – profesionāls darbs mākslā, kultūrpolitiskas cīņas par nacionālā kino eksistenci, tikšanās ar draugiem un domubiedriem, arī – ilgošanās pēc bērniem un tuviniekiem, kas gaida mājās.

Ieeja saskaņā ar muzeja cenrādi.

Izstāde apskatāma no otrdienas līdz piektdienai plkst. 11–18, kā arī sestdienās plkst. 11–17.

Sestdien, 9. martā plkst. 14.00

Tikšanās ar Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS) priekšsēdētāju Martu Biti un Ievu Romanovu.
Par LKS – darbu tajā un tās vadīšanu sarunāsies Ieva Romanova, kas LKS vadīja no 1999. līdz 2013. un no 2015. līdz 2023. gadam, un pašreizējā LKS priekšsēdētāja Marta Bite.