Kino klubs KOKONS 17. novembrī aicina uz diskusiju “Dokumentālā kino izplatīšana Latvijā”

Kino klubs KOKONS 17. novembrī aicina uz diskusiju “Dokumentālā kino izplatīšana Latvijā”

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina uz pirmo jaunās sezonas kino kluba KOKONS diskusiju “Dokumentālā kino izplatīšana Latvijā” trešdien, 17.novembrī plkst. 14:00 ZOOM platformā. Lai saņemtu saiti, lūdzam iesūtīt pieteikumu uz e-pastu , laipni aicinām piedalīties dokumentālā kino autorus un producentus, izplatītājus un demonstrētājus, filmu nozares interesentus un studentus!

Dokumentālais kino Latvijā kopumā cauri gadiem ir tradīcijām bagāts, starptautiski atzīts un novērtēts augstas kvalitātes žanra paraugs. Par to bieži jūsmo profesionāļi, kinofestivālu pārstāvji, kino kritiķi, bet Latvijā to tiešajā izplatīšanā skatās arvien mazāks skatītāju skaits. Kino klubs KOKONS piedāvā veikt situācijas izpēti, meklēt iemeslus, diskutēt, un lūkoties pēc nākotnes risinājumiem.

Diskusijā savas domas paust ir uzaicināti trīs nozares pārstāvji:

  • Baltijas jūras valstu dokumentālo filmu foruma filmu programmas sastādītāja un koordinatore, kino zinātniece Zane Balčus –  “Dokumentālā kino izplatīšanas starptautiskās prakses mūsdienu izaicinājumi”
  • “VFS Films” producents Uldis Cekulis – “VFS dokumentālā kino nišas meklējumi mūsdienu turbulentajā pasaulē”
  • Filmu režisors un producents Matīss Kaža – “Dokumentālais kino – vai tikai uz mazajiem ekrāniem?”

Diskusijā piedalīsies arī filmu studijas Mistrus Media producente Elīna Gediņa, Talsu kinoteātra “Auseklis” direktore Māra Cēbere, Baložu kultūras nama vadītāja Ilze Reinholce, kā arī Rojas novada kultūras darba organizatore Dace Broka.

Sarunu vadīs Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” vadītāja Ieva Pitruka.

Pasākums norisināsies ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Vietu skaits ir ierobežots.

2016. gada pavasarī  Latvijas Kinematogrāfistu savienība ar lielu kino profesionāļu atsaucību aizsāka projektu - KOKONS. Kino klubs KOKONS ir veidots kā vieta, kur filmu veidotājiem brīvā atmosfērā ir iespēja regulāri satikties, diskutēt un apmainīties viedokļiem par kino procesu Latvijā, tā veidošanos un rezultātiem. Arī jaunajiem kino studentiem šī ir vieta iepazīt profesionālo vidi, mācīties no pieredzējušākajiem kolēģiem un veidot jaunus kopīgus projektus. Kino kluba KOKONS pasākums ir bez maksas un atvērts visiem kino interesentiem.