Kino klubs KOKONS aicina uz diskusiju par aktieru atlases procesu Latvijā

Kino klubs KOKONS aicina uz diskusiju par aktieru atlases procesu Latvijā

Latvijas Kinematogrāfistu savienība šo ceturtdien, 16. decembrī plkst.16:30 rīkos kino kluba KOKONS diskusiju “Aktieru atlases process Latvijā”, ļaujot diskusijas klausītājiem tuvāk iepazīt aktieru atlases režisora profesiju kinomākslā, kā arī saņemt atbildes uz jautājumiem par aktieru atlases procesu Latvijā.

Nereti pirmā pieredze jaunajam kino profesionālim un aktierim ir sākusies ar iejušanos kādā no masu skatu lomām, taču gadās arī, ka pēc pirmā mēģinājuma pretendēt uz lomu filmā var negaidīti kļūt par uzlecošo zvaigzni. Diskusija padziļinātāk skatīs to, kā tiek izvēlēti lomu pārstāvji filmās, kā veiksmīgāk kandidēt atlasēs un nokļūt uz filmēšanas laukuma, kā tieši tiek organizēts atlases process un kādi ir ikdienas izaicinājumi darbā kā aktieru atlases režisoram.

Diskusijas dalībnieku starpā šoreiz būs trīs spēcīgas aktieru atlases režisores un nozīmīgu aģentūru pārstāves — Gunita Groša (CASTING BRIDGE), Māra Liniņa (SPOTLIGHT CASTING) un Marta Dzene (LAIKA CASTING). Diskusiju moderēs aktieru atlases menedžere un kino kluba vadītāja Diāna Trope.

Diskusija norisināsies ZOOM platformā un ir atvērta ikvienam interesentam! Latvijas Kinematogrāfistu savienība īpaši aicina diskusijā piedalīties kino nozares studentus, jaunos profesionāļus, kā arī ikvienu, kas vēl tikai domā par iespēju nokļūt uz lielā ekrāna.


Lai saņemtu saiti, lūdzam aizpildīt formu: https://ej.uz/kinoaktieri vai sūtīt e-pastu uz

Pasākums norisināsies ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Vietu skaits ir ierobežots.

Sezonas trešā un noslēdzošā diskusija “Lokāciju menedžera profesija kino” norisināsies 20.decembrī ZOOM platformā plkst.18:00. Tās viesi būs pieredzējuši lokāciju menedžeri Ingrīda Nagle, Kārlis Balodis un Sintija Brakša, diskusiju vadīs Frederiks Sebastians Anosovs.

Sezonas pirmā diskusija “Dokumentālā kino izplatīšana Latvijā” veiksmīgi norisinājās 17.novembrī. Lai saņemtu saiti uz sarunas ierakstu, lūdzam sūtīt pieteikumu uz e-pastu:

Latvijas Kinematogrāfistu savienība 2016. gadā ar lielu kino profesionāļu atsaucību aizsāka projektu - KOKONS. Kino klubs KOKONS ir veidots kā vieta, kur filmu veidotājiem brīvā atmosfērā ir iespēja regulāri satikties, diskutēt un apmainīties viedokļiem par kino procesu Latvijā, tā veidošanos un rezultātiem. Arī jaunajiem kino studentiem šī ir vieta iepazīt profesionālo vidi, mācīties no pieredzējušākajiem kolēģiem un veidot jaunus kopīgus projektus. Kino kluba KOKONS pasākums ir bez maksas un atvērts visiem kino interesentiem.