Par akciju režisora Oļega Sencova atbalstam

Par akciju režisora Oļega Sencova atbalstam

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina piedalīties piketā pie Krievijas vēstniecības 1.jūnijā 16:30 - 17:30.

Akcijas organizators ir Ukrainas patriotu kustība.

1.-2.jūnijā izziņota pasaules akcija SAVE OLEG SENCOV, kura notiek daudzās  valstīs par  viņa atbrīvošanu un dzīvības glābšanu.

Akciju aktīvi atbalsta Eiropas Kino akadēmija https://www.europeanfilmawards.eu/en_EN/don-t-let-oleg-die.


Ukraiņu režisors Oļegs Sencovs, notiesāts Krievijā uz 20 gadiem par savu viedokli pret Krimas aneksiju, pieteicis beztermiņa bada streiku. Akcija paredz parakstu vākšanu, vēstuļu sūtīšanu savu valstu valdības institūcijām ar mērķi pārliecināt izteikt atbalstu starptautiskās sarunās un Krievijas vēstniecībām.


Lūgums aizsūtīt Jūsu atbalsta vēstules.

Piedāvājam vēstules tekstu, kuru, protams, varat rediģēt un papildināt. Ja ne tūlīt, varbūt Jums radīsies iedvesma nosūtīt savas vēstules pēc dalības piketā 1. jūnijā vai drīz pēc tā atspoguļojuma medijos.

Datums                                                                   Adresāts


Par ukraiņu kinorežisora OĻEGA SENCOVA atbrīvošanu no apcietinājuma Krievijā.
Neļausim Oļegam Sencovam nomirt!
14.maijā ukraiņu kinorežisors, scenāriju autors un rakstnieks Oļegs Sencovs, pieteica beztermiņa bada streiku ar prasību atbrīvot visus ukraiņu politieslodzītos Krievijas cietumos. Šīs prasības atbalstam nevienaldzīgie cilvēki visā pasaulē uzsākuši visaptverošu akciju "SaveOlegSentsov".  
   
Oļegu Sencovu, kurš piedalījās Maidana protestos Kijevā un iestājās pret Krievijas aneksiju Krimā, arestēja Krievijas Federālais drošības dienests viņa mājās Simferopolē 2014.gada 10.maijā. Viņš tika nogādāts Maskavā, kur vairāk kā gadu gaidīja tiesvedību.
Kaut gan galvenais liecinieks atsauca savu liecību, kā sniegtu “zem spiediena”, Oļega Sencova lietas izskatīšana, kurā viņš tika apsūdzēts “teroristiska satura noziegumu izdarīšanā”, turpinājās. Tiesas prāvas beigās, kuru Amnesty International raksturoja, kā “prāvu militārajā tiesā”, viņam 2015. gada novembrī piesprieda 20 gadu ilgu cietumsodu un viņu pārveda uz Jakutiju, kur viņš šobrīd ir uzsācis bada streiku. 
Oļega advokāts Dmitrijs Dinze ziņo, ka viņa klienta apņemšanās ir turpināt bada streiku līdz nāvei, ja viņa prasības netiks izpildītas. 
Mūs, Latvijas kinematogrāfistus, notikušais ļoti satrauc un  aicinām iestāties par Oļega Sencova drošību un par to, lai viņš tiktu nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvots no ieslodzījuma!

Mans vārds uzvārds, nodarbošanās (profesija)
Mana adrese:

Adresāti:
Ministru kabineta adrese: Brīvības bulvāris 36, Rīga, LV – 1520
E-pasts:  
Anda Catlaka Ministru prezidenta padomniece ārlietu jautājumos 67082869 
Valsts prezidenta kanceleja: Pils laukums 3, Rīga, LV-1900, Tālr.: 67092106, E-pasts: 
Krievijas vēstniecība Latvijā kontakti: 371 67332151,http://www.latvia.mid.ru , Antonijas iela 2, Rīga, LV- 1010
 
--
Cerībā uz demokrātijas virsroku
Ieva Romanova
LKS priekšsēde
26440470

Latvijas Kinematogrāfistu savienība