Piektais seminārs par nodokļu izmaiņām pēc 2021. gada 1. jūlija

Piektais seminārs par nodokļu izmaiņām pēc 2021. gada 1. jūlija

Latvijas Radošo savienību padome (RSP) sadarbībā ar LR Kultūras ministriju ir uzsākusi jaunu programmu ar bezmaksas konsultācijām radošām personām un radošajām savienībām (kultūras NVO) par jautājumiem, kas saistīti ar jaunākajām nodokļu izmaiņām, grāmatvedības un juridiskiem jautājumiem.

Aicinām pieteikties uz kārtējo grupas semināru ceturtdien, 8. jūlijā, plkst. 17:00 Zoom platformā, kurā tiks parrunātas aktuālākās nodokļu izmaiņas, kas stājušās spēkā jau no 1. jūlija.
Interesentiem, kuri būs pieteikušies līdz 8. jūlija plkst. 16.00, iepriekš tiks nosūtīta saite uz lekcijas platformu. Reģistrējoties lūdzam norādīt PRECĪZAS e-pasta adreses!
Lai piereģistrētos: ej.uz/seminars-8-jul
Konsutācijas sniegs Linda Miezīte, praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos, SIA “Mensarius”, SIA “Grāmatvedība biznesam” un “Finanšu kompānija Mensarius” valdes priekšsēdētāja ar praktisku pieredzi grāmatvedības uzskaitē maziem un vidējiem uzņēmumiem, SIA, biedrībām, IK un pašnodarbinātām personām.
Konsultācijās ietverto tēmu loks RADOŠĀM PERSONĀM:
- par nodokļu režīmiem un nodokļu nomaksas kārtību,
- grāmatvedības veikšanu, personas tiesībām un pienākumiem,
- izvēle starp “pašnodarbinātu personu” un “saimnieciskās darbības veicēju”,
- pašnodarbinātiem prognozēto ienākumu zem 500 euro mēnesī pieteikšana,
- u.c.
Konsultācijās ietverto tēmu loks RADOŠĀM SAVIENĪBĀM (kultūras NVO):
- par kultūras NVO pienākumiem sociālo iemaksu veikšanā par nepilnas slodzes darbiniekiem, uz uzņēmuma līguma nodarbinātiem, pašnodarbinātajiem, projektos iesaistītām personām un citiem,
- par nodokļu likmēm pēc nodokļu reformas un līgumu veidiem, kādus iespējams slēgt ar fiziskām personām: autoratlīdzības līgums, uzņēmuma līgums, saimnieciskās darbības konts, MUN un citi,
- u.c.
Jaunās programmas ietvaros konsultācijas tiek sniegtas reizi divās nedēļās grupas semināros Zoom platformā, kā arī rakstiskā veidā, savu jautājumu nosūtot uz e-pastu , un, specifiskos gadījumos, arī individuālu konsultāciju formā. Līdztekus šim, ar laiku tiks izveidota biežāk uzdoto jautājumu (BUJ) sadaļa RSP mājaslapā www.makslinieki.lv, kur būs atrodamas galvenās atbildes uz tipiskākajiem jautājumiem un situācijām.
Lai redzētu iepriekšējos seminārus: ej.uz/seminaru-ieraksti
Biedrība Latvijas Radošo savienību padome ir kultūrpolitikas NVO, kurā ietilpst 11 radošās savienības, kas pārstāv vairāk nekā 3000 individuālo biedru. Padome ir lielākā kultūras nozares NVO, kas pārstāv kultūras nozarē strādājošo profesionālās, sociālās un ekonomiskās tiesības un intereses, ir piedalījusies Radošo personu atbalsta programmas un Jaunrades stipendiju mērķprogrammas izveidošanā, regulāri sadarbojas ar nozares profesionāļiem, LR Kultūras ministriju un Valsts Kultūrkapitāla fondu.