Tiks rīkots kinovakars Mārtiņa Brauna piemiņai Splendid Palace 15.12. plkst.18:00. Filma "Puika".

Tiks rīkots kinovakars Mārtiņa Brauna piemiņai Splendid Palace 15.12. plkst.18:00. Filma "Puika".

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina piedalīties
Komponista Mārtiņa Brauna piemiņai veltītajā kino sarīkojumā trešdien, 15.decembrī, plkst. 18:00 kinoteātra "Splendid palace" Mazajā zālē.
Ieeja bez maksas, lūdzam reģistrēt apmeklējumu līdz 15.decembra plkst 12:00, zvanot pa tālruni 26440470 vai rakstot uz e-pasta adresi . Ieeja kinoteātrī ar sejas masku,uzrādot Covid potēšanas vai izslimošanas sertifikātu un personas dokumentu.

Mārtiņš Brauns apbūra mūs ar savu izcilo talantu un spilgto personību. Viņš bija visraženākais filmu komponists - mūzikas autors 32 spēlfilmām, 60 dokumentālajām un vairāk kā 40 animācijas filmām. Oktobra sākumā, gatavojoties Mārtiņa Brauna kino vakaram, lūdzām viņu izvēlēties filmu. Mārtiņš atbildēja ātri: „ Aivara Freimaņa „Puika”! Tajā piedalās tik brīnišķīgi aktieri un personības, bet manu mūziku atskaņo īsts simfoniskais orķestris maestro Aleksandra Viļumaņa vadībā un nekādas elektronikas...”. Diemžēl nepaspējām noskatīties filmu kopā ar komponistu. Veltām šo skati viņa piemiņai.

Spēlfilma PUIKA (1977.,35mm, 85 min., krāsaina, Rīgas kinostudija.)
Režisors Aivars Freimanis, scenāristi Imants Ziedonis, Aivars Freimanis, operators Dāvis Sīmanis, māksliniece Ināra Antone, Ievas Kundziņas kostīmi, mūzikas autors Mārtiņš Brauns.
Lomās: Indars Lācis, Māra Rence, Zigrīda Lorence, Pēteris Martinsons, Edgars Liepiņš, Uldis Vazdiks, Astrīda Vecvagare, Aigars Gertners, Ārija Stūrniece, Rolands Zagorskis, Raitis Pastors

Kadrs no filmas
Filma pēc Jāņa Jaunsudrabiņa stāstu krājuma Baltā grāmata. 19. gadsimta beigas Latvijā. Mūsmājās kopā ar māti, vectēvu un vecomāti dzīvo mazais kalpa dēlēns Jancis, viņa pasaule nesniedzas tālāk par apvārsni un dzīve rit saskaņā ar dabas cikliem – no ziemas caur pavasari, vasaru un rudeni līdz jauniem Jurģiem. „Puika” ir pirmā filma, kura tika apbalvota ar balvu „Lielais Kristaps” 1977.gadā. Restaurēta 2018.gadā studijā Lokomotīve, sadarbībā ar Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu.

Pasākumu rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība.
Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs

Ieva Romanova, Uzziņām tālr.: 26440470